Ieteikumi veiksmīgai fotosesijai

Pirms fotosesijas parasti rodas vairāki svarīgi jautājumi, ko risināt.

Ko vislabāk vilkt? Kā krāsoties? Kādu laiku un dienu vislabāk izvēlēties? Kur fotografēties?

Te būs mani ieteikumi, kas palīdzēs kliedēt bažas un izvairīties no neveiksmes.


KO VIKLT UZ FOTOSESIJU?

Fotosesijas mērķis ir skaistas bildes. Tas būs Tavs portrets, bet ne žurnāla Voque vāks, kurā izcelta apģērba pievilcība.

Tāpēc mana atbilde ir - nav tādas formulas, speciāls norādījums, ko vilkt. Jāvelk tas, kas Tev liek justies labi, jo tas, kā jutīsies savā apģērbā, lielā mērā iespaidos gala rezultātu. Labāk, lai tā ir vecā kleita, nevis jauniegūts apģēba gabals, par kuru Tu savu viedokli vēl tikai definē. 

Nevelc drēbes, kas ir boxy (par lielu), vai gluži pretēji - kaut kas par mazu. Uzraksti, logo, strīpas - labāk nē.

Jo vienkāršāk, jo labāk. Tīras krāsas. Nevelc neko spilgtu, ja vien tas liek Tev justies parliecinoši un īpaši. Apģērba toņus vienmēr saskaņo ar fotogrāfu, viņš raudzīsies, kā tas iederēsies vidē un lūkos, lai neiznīcina fokusu uz galveno - Tevi bildē.

Untitled photo

KOSMĒTIKA.

Kamera mīl kosmētiku:) Ar tonālo krēmu izlīdzināts sejas tonis, skropstu tuša un ar lūpu krāsu atsvaidzināts lūpu dabīgais skaistums dara brīnumus. Tā vienkārši ir.


KĀDU DIENU UN LAIKU IZVĒLETIES?

Saulainas dienas (bez mākonīšiem) ir burvīgas, bet šādās dienās fotosesiju vēlams plānot ne ātrāk kā 2 stundas pirms saulrieta vai no rīta līdz plkst 10.00 (vasaras sezonā). Šajā laikā ir visvienmērīgākā un komplimentējošākā gaisma. Bildes būs maigas un izstrāvos siltumu. 

Fotogrāfs atradīs veidu kā radīt labas bildes arī saulainas dienas vidū ar spēcīgām gaismēnām, tomēr labāko efektu un toņus var panākt maigās gaismas apstākļos.

Un no mākoņainām dienām nepavisam nav jābaidās. Gaisma ir izkliedēta, portretbildes sanāk brīnišķīgas.

Untitled photo

KUR FOTOGRAFĒTIES?

Par šo es varētu runāt daudz. Skaistas bildes var radīt arī Tavas mājas pagalmā, un te - kā teiksi, tā būs.

Tā kā jebkurā gadījumā šai fotosesijai veltīsi gan savu laiku un finanses, es ieteiktu doties uz kādu vietu, kur ir dabas tuvums. 

Ziedošas pļavas, mežs, liedagi, parki, botāniskais dārzs būs lieliski foni.

Sagaidi un nenokavē ceriņu, jasmīnu, lupīnu, peoniju, lavandu, ugunspuķu, burkānpuķu, viršu un dāliju ziedēšanu, ja esi romantiska puķu mīlotāja.

Zelta rudens.

Piesniguši meži.


Untitled photo
Powered by SmugMug Owner Log In