Ieteikumi veiksmīgai fotosesijai

Pirms fotosesijas parasti rodas vairāki svarīgi jautājumi, ko risināt.

Ko vislabāk vilkt? Kā krāsoties? Kādu laiku un dienu vislabāk izvēlēties? Kur fotografēties?

Te būs mani ieteikumi, kas palīdzēs kliedēt bažas un izvairīties no neveiksmes.


KO VIKLT UZ FOTOSESIJU?

Fotosesijas mērķis ir skaistas bildes. Tas būs Tavs portrets, bet ne žurnāla Voque vāks, kurā izcelta apģērba pievilcība.

Tāpēc mana atbilde ir - nav tādas formulas, speciāls norādījums, ko vilkt. Jāvelk tas, kas Tev liek justies labi, jo tas, kā jutīsies savā apģērbā, lielā mērā iespaidos gala rezultātu. Labāk, lai tā ir vecā bet mīļā kleita, nevis jauniegūts apģēba gabals, par kuru Tu savu viedokli vēl tikai definē. 

Nevelc drēbes, kas ir boxy (par lielu), vai gluži pretēji - kaut kas par mazu, spiež.

Uzraksti, logo, sarežģīti ģeometriski raksti, strīpas - labāk nē.

Jo vienkāršāk, jo labāk.

Tīras krāsas.

Nevelc neko spilgtu, ja vien tas liek Tev justies parliecinoši un īpaši.

Ģimenēm ar bērniem forši izskatīsies, ja bērniem būs krāsaināks, izceļošāks apģērbs, turpretī pieaugušajiem - neitrālāks.

Apģērba toņus vienmēr saskaņo ar fotogrāfu, viņš raudzīsies, kā tas iederēsies vidē un lūkos, lai neiznīcina fokusu uz galveno - Tevi bildē.

Untitled photo
Untitled photo

KOSMĒTIKA.

Kamera mīl kosmētiku:) Ar tonālo krēmu izlīdzināts sejas tonis, skropstu tuša un ar lūpu krāsu atsvaidzināts lūpu dabīgais skaistums dara brīnumus. Tā vienkārši ir.


KĀDU DIENU UN LAIKU IZVĒLETIES?

Dzidri saulainas dienas (bez mākonīšiem) ir burvīgas, bet šādās dienās fotosesiju vēlams plānot ne ātrāk kā 2 stundas pirms saulrieta vai no rīta līdz plkst 10.00 (vasaras sezonā). Šajā laikā ir visvienmērīgākā un komplimentējošākā gaisma. Bildes būs maigas un izstrāvos siltumu. 

Fotogrāfs atradīs veidu kā radīt labas bildes arī saulainas dienas vidū ar spēcīgām gaismēnām, tomēr labāko efektu un toņus var panākt maigās gaismas apstākļos.

Un no dienām, kad saule ir aizslēpusies aiz gaišas mākoņsegas nepavisam nav jābaidās. Gaisma ir izkliedēta, portretbildes sanāk brīnišķīgas.

Untitled photo
  • Untitled photo
  • Untitled photo

KUR FOTOGRAFĒTIES?

Par šo es varētu runāt daudz. Skaistas bildes var radīt arī Tavas mājas pagalmā, un te - kā teiksi, tā būs.

Tā kā jebkurā gadījumā šai fotosesijai veltīsi gan savu laiku, gan finanses, es ieteiktu doties uz kādu vietu, kur ir jūtams dabas tuvums. 

Ziedošas pļavas, mežs, liedagi, parki, botāniskais dārzs būs lieliski foni.

Sagaidi un nenokavē ceriņu, jasmīnu, lupīnu, peoniju, lavandu, ugunspuķu, burkānpuķu, viršu un dāliju ziedēšanu, ja esi romantiska puķu mīļotāja.

Vakara saules pielieta pļava ar liegām smilgām.

Zelta rudens.

Piesniguši meži.

Saledojusi jūra.


Untitled photo

Un gribu Tevi iedrošināt sakot, ka fotosesija iedod daudz vairāk par skaistām bildēm, tā palīdz izprast savu būtību, vairo ticību sev un dod enerģiju īstenot savus mērķus. Par šo tematu padalīšos atsevisķā bloga ierakstā:)


Untitled photo