Kam man fotosesija?

Klasiski fotogrāfija tiek asociēta ar mirkļu iemūžināšanu. Ja tiek svinēta dzimšanas diena, izlaidums, kāzas vai bērniņa gaidīšana, tad ir forši, ka šie gaistošie mirkļi tiek piefiksēti bildēs, kuras pēc gadiem kļūst par mīļām atmiņām.Tad mēs gribam ar tām dalīties ar citiem un pat ierāmēt, lai turētu tās sava tuvumā. It kā pietiekami. Bet ne gluži.

Daudzus gadus es pati negribēju skatīties uz sevi bildēs. Ne tik ļoti kaut kādu kompleksu vai baiļu dēļ par savu izskatu, bet vairāk tāpēc, ka tas nešķita vispār būtiski. Līdz brīdim, kad es pavisam apzināti sāku pati sevi fotografēt, jā, lūdzu to darīt arī citiem man pazīstamiem fotogrāfiem. Aplūkojot bildes, es pārliecinājos, ka tās man palīdz paplašināt apziņu, jo kaut ko vērtīgu stāsta par mani.

Te būs mani novērojumi, kas likuši domāt, ka fotogrāfija ir kas vairāk par mirkļu fiksēšanu.


Untitled photo
Untitled photo

SEVIS IEPAZĪŠANA.

Mēs pat spogulī skatīties esam uztrenēti tā, lai redzētu “iedomāto sevi”. Bet, varbūt, lai beidzot kāds (te es domāju - fotogrāfs) ar mīlošām acīm paskatās  caur objektīvu un izveido Tavu portetu, stāstu par Tevi. Tu ieraudzīsi sevi ārpus saviem iekšējiem domu atvariem.


Untitled photo
Untitled photo

APZINĀŠANĀS.

Varbūt Tev nav visslaidākais viduklis šobrīd, bet Tev ir brīnišķīgi mati, no mammas mantotas perfektas lūpas. Izcila gaume. Burvīgs smaids. Maigums. Priecājies par to. Liec savu portretu pie sienas vai uz kumodes, lai Tev tas ir atgādinājums, cik patiesībā daudz Tev ir dots.

Mammas ar bērniem parasti ir tās, kas ļoti vēlas ģimenes fotosesiju, bet bieži esmu pārliecinājusies, cik daudz tas viņām prasa, izrauties no ikdienas pienākumiem, norezervēt laiku, izcīnīties ar nogurumu. Taču rezultāts vienmēr atsver pūles, jo bērnu fotogrāfijas parāda, cik viņas ir bagātas un laimīgas.

Ieraugi bildēs, kā tavs mīļotais uz tevi skatās vai vienkārši viņa kolosālos plecus, kuri tevi darīja traku jūsu pirmajā tikšanās reizē.


Untitled photo

SEVIS PIEŅEMŠANA.

Parasti fotogrāfi saka, ka visus cilvēkus var nobildēt skaisti. Tieši tāds ir arī mans uzskats. 

Bet liela daļa cilvēku, kas nāk pie manis uz fotosesiju man saka, ka viņiem reizēm nepatīk kā viņi izskatās bildēs, un par šo daudz esmu domājusi. 

Varbūt beidzot ir pienācis laiks ko mainīt tajā, kas Tev nepatīk? Ja to var izdarīt - dari to.

Ja nē, padomā par sevis pieņemšanu. Izvelc sevi no paškritikas dubļiem. Tā dzīvot ir daudz jēdzīgāk.

Bildēs pamani savas skumjās acis? Tava melanholiskā daba. Uzdod sev jautājumu - kas man dzīvē pietrūkst? Kā varu integrēt vairāk prieka? Un turpināt sapņot:)

Sevis pieņemšana var izrādīties liels spēks un iedrošinājums. ATELPA DABĀ

Un visbeidzot, fotosesija var būt kā lieliska atelpa no visa, kas notiek Tavā dzīvē un pasaulē. Būt dabā. Kā pārgājiens, kā ceļojums. Izvēlies savu “foto sienu” - pavasara ziedoni, peoniju dārzu, saulgriežu pļavu, liedagu vai mežu…

Dodamies!